POWRÓT
STRONA GŁÓWNA

Marian Pudełko

tel (0-81) 501 41 06
ul. Głębocznica 4
24-140 NałęczówArtysta rzeźbiarz. Dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie 1973 ze specjalizacją Malarstwo i rzeźba w architekturze.
Liczne realizacje pomnikowe na terenie kraju.

Na tej stronie prezentujemy tylko kilka prac artysty, więcej można zobaczyć na stronie artysty która istnieje w ramach naszego serwisu
www.pudelko.naleczow.net.pl

W pracowni rzeźbiarza Mariana Pudełko powstaje kilka rzeźb zapraszamy do oglądania
Nałęczów - Dyplom PLSP
Spotkanie dwóch nałęczowskich rzeźbiarzy
Marian Pudełko - Nałęczów
Nowy projekt nałęczowskiego rzeźbiarza Mariana Pudełko

Realizacje rzeźbiarskie:

-pomniki w brązie i piaskowcu
Prymasa St. Wyszyńskiego w Lublinie, Chrystusa Króla w Krasnymstawie, św. M. Kolbego w Koluszkach, Misjonarza Klareta w Wołowie, Partyzantów w Różance i Komarówce, Żołnierzy Września 1939 w Tomaszowie Lubelskim.

-rzeźby miejskie i plenerowe Zamość, Świdnik, Lublin
Współpraca konserwatorska w zakresie rekonstrukcji obiektów zabytkowych.
XVII -wieczne dekoracje rokokowe obramowań okiennych na Zamku w Janowcu nad Wisłą. Tamże rekonstrukcja sztukaterii barokowej dzieła Falconiego z XVII w.
Rekonstrukcja pomnika walk niepodległościowych w Klaryńcu z 1930r.
Tympanon na Trybunale Koronnym 1 zwieńczenie Kopuły Grand Hotelu w Lublinie (Gryfy)

Szczególne miejsce to rzeźba i malarstwo w architekturze. Są to dekoracje wnętrz zabytkowych dworów, willi (Samotnia w Puławach) jak i aranżacje wnętrz współczesnych (salonu kosmetycznego i banku w Lublinie) czy też elewacje zewnętrzne (9-cio metrowy zegar słoneczny we Włodawie -sgrafitto), freski, rzeźby i płaskorzeźby sakraln

Przykłady rzeźb ogrodowych i nagrobnych są próbą przełamania niechlubnej standaryzacji. Obok motywów klasycznych temat ten daje pole twórczych rozwiązań,. Na przykład szkło w połączeniu z granitem lub brązem może skupić w soczewce okoliczny pejzaż czy też zatrzymać na stałe promień słoneczny.

Strona ta jest skromnym głosem o przywrócenie twórczej inicjatywy zamawiających i płynącej stąd satysfakcji posiadania czegoś indywidualnego. Od rzeźby portretowej, kameralnej po parkową i uliczną. Było to godne miejsce w nieodległej tradycji.

strony www responsywne Lublin