STRONA GŁÓWNA

Paniom w dniu ich święta


W dniu 8 marca uczniowie PSM I Stopnia im. I.J. Paderewskiego wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej im. S. Żeromskiego w Nałęczowie, wspólnym koncertem w sali gimnastycznej uczcili Dzień Kobiet, darowując im nie tylko symboliczny kwiatek, ale również porcję muzyki i humoru.
Ogromną sympatię i zainteresowanie wzbudził wśród słuchaczy koncertu najmłodszy, dobrze zapowiadający się pianista, Patryk Figarski. Sześcioletni Patryk, pod muszka i w lakierkach, swoja gra i zachowaniem na scenie spisał się na medal. Sądzimy, ze niebawem przyjdą kolejne jego sukcesy.
Nieco starszy - Przemek Śledź- z klasy gitary prof. Barbary Białkowskiej, zagrał tylko od siebie dodatkowy utwór dla pań. Wszyscy przyjęli ten popis owacyjnie.
Oprócz muzyki zebrane panie otrzymały w pigułce dawkę humoru i przypomnienia, po co tak naprawdę są kobiety. Ten program przygotowali wyjątkowo dowcipnie uczniowie pod kierunkiem nauczyciela j. polskiego mgra Jerzego Rekiecia. Całość imprezy zakończył popis wokalny chóru szkolnego.
Współpraca ze Szkołą Podstawową zaowocowała już druga, bardzo uadną uroczystością, Warto więc złożyć podziękowania paniom dyrektorkom : Anie Szczęsnej i jej zastępczyni Urszuli Kuropatwie.
Po południu w tym samym dniu odbył się kolejny koncert uczniów szkoły muzycznej, tym razem w sali balowej Pałacu Małachowskich. Klasę fortepianu prof. Mirosława Grusiewicza reprezentowały Iga Kursa i Aneta Tarka, zaś klasę gitary prof. Barbary Białkowskiehj - Magdalena Witamborska. Nałęczowianom towarzyszyli uczniowie z Ogolnolkształcącej szkoły Muzycznej II Stopnia im. K. Lipińskiego z Lublina.- Kamil Baranowski i Mikołaj Dudkiewicz z klasy gitary prof. Kazimierza Szczebla.
Mikołaj ujął publiczność nie tylko dojrzałą grą i muzykalnością, ale również sympatycznym, ciepłym uśmiechem wyrażającym radość z możliwości obcowania z muzyką w atmosferze Pałącu.
Oprócz gitarzystów mieliśmy możliwość wysłuchać pianistki z klasy prof. Marii Zazuli - Beaty Kędziory przygotowującej się do obrony dyplomu. Całość programu prowadził prof. Mirosław Grusiewicz.
Obecne na sali panie miały niecodzienną okazje otrzymać niespodziewane prezenty, gdyż prof. K.Szczebel dziękując publiczności wręczył paniom płyty CD z muzyką gitarową, a prof. M. Grusiewicz na ręce jednej z pań symboliczny kwiatek dla Ewy.
Wszystkim profesorom i uczniom serdecznie gratulujemy udanego koncertu, a panu profesorowi Kazimierzowi Szczeblowi, niegdyś prowadzącemu zajęcia w naszej placówce dziękujemy za wsparcie i współpracę.
Wioletta Sieczkowska-Kos
strony www responsywne Lublin